Jak wybierać papiloty do muffinek

Nie ulega wątpliwości, że z każdym rokiem przybywa osób, które zakochały się w muffinkach. Mogłoby się wydawać, że to babeczki jak każde inne, ale jednak tak nie jest. One są bardziej puszyste, mniej kaloryczne, a co więcej do ich przygotowania wystarczą praktycznie tylko dwie miski, łyżka i forma do muffinek. I chociaż to jest opcja minimum do ich upieczenia, to jednak wiele osób decyduje się jeszcze zainwestować w papiloty, dzięki którym ich muffinki są równe, a dodatkowo posiadają kolorową ozdobę, która ładnie wygląda kiedy ułoży się je na talerzu. Jakie więc papiloty wybrać?

Są różne rodzaje

Bez papilotów można sobie poradzić, ale skoro dzięki nim muffinki wyglądają ładniej, to czemu by ich nie wykorzystać? Najczęściej stosowane są papiloty papierowe. Są one dość tanie, w dodatku jednorazowe, oferowane w różnych kształtach i kolorach, a to sprawia, że za ich przyczyną nasz talerz z muffinkami może się prezentować naprawdę wspaniale. Z drugiej strony możemy zamówić papiloty aluminiowe, są praktyczne bo mając je, nie potrzebujemy już formy na muffinki, ale jednak nie występują w tak zróżnicowanych wzorach i kolorach. Tak samo wielokrotnego użytku będą papiloty metalowe, które wystarczy tylko wysmarować tłuszczem, aby można z nich było bez problemów wyjąć babeczki.

Jakie jeszcze propozycje?

Coraz większą popularnością zaczynają się cieszyć papilotki silikonowe.

One również zaczynają się pojawiać w różnych kolorach i wzorach, a dodatkowo jeszcze bez trudu będziemy mogli z nich wyjąć muffinki, nawet jeśli nie wysmarujemy ich tłuszczem. Jedynie co, to przy tym wyborze powinniśmy się upewnić, czy posiadają odpowiednie atesty i czy spokojnie możemy je wkładać do mocno nagrzanego piekarnika. Jeszcze inną propozycją, zwłaszcza jeśli chcemy upiec większe muffinki mogą być ceramiczne miseczki. Ale tutaj bardzo ważne jest to, abyśmy pamiętali o ich dokładnym wysmarowaniu tłuszczem, zanim nałożymy do nich ciasta. W przeciwnym razie będzie nam ciężko wyjąć z nich gotowe wypieki. Muffinki są bardzo łatwe i szybkie w przygotowaniu. To powoduje, że coraz częściej je pieczemy. Dlatego warto dopilnować, aby w naszym domu zawsze znajdowały się papiloty, bo dzięki nim nasze słodkości nie tylko będą miały odpowiedni kształt, ale również będą się pięknie prezentowały na talerzu. Jeśli wybierzemy papierowe, to z pewnością będzie bardzo kolorowo.