Jaką poduszkę do spania kupić?

Nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, jak wiele różnych czynników ma wpływ na to, czy nasz sen jest zdrowy i dobrej jakości. Jeśli się nie wysypiamy, to zrzucamy winę na różne problemy i czynniki, ale nie zawsze pomyślimy o tym, że powodem naszego niewyspania może być niewłaściwa poduszka, która nie zapewnia nam takiego odpoczynku jak powinna. Na co więc musimy zwracać uwagę, aby mieć pewność, że wybraliśmy odpowiednią poduszkę, dzięki której będziemy mieli zapewniony spokojny sen?

Co jest w środku?

Przede wszystkim trzeba sobie zdawać sprawę z fakty, że obecnie proponowane są nam poduszki posiadające różne wypełnienie. Możemy zdecydować się na takie, które będą miały w środku puch i pierze, ale tylko pod warunkiem, że nie jesteśmy na nie uczuleni. Takie poduszki są lekkie, puszyste i dobrze odprowadzają wilgoć. Z drugiej strony mogą nam być zaproponowane poduszki poliestrowe, które niestety dość szybko tracą puszystość, ale za to możemy być pewni, że nie będą nas one uczulały. Jeśli zależy nam na tym, aby nasza poduszka była sprężysta i miękka, to warto przyjrzeć się takiej, która w środku będzie miała piankę termoplastyczną.

Jej zaletą będzie również to, że idealnie dopasuje się do kształtu szyi i głowy, dzięki czemu nie będziemy tych odcinków obciążać i dobrze będzie nam się spało. Ostatnią propozycją może być lateks, który jest antyalergiczny i nie wchłania kurzu, a także dopasowuje się do kształtu ciała, zapewniając niesamowitą wygodę podczas spania.

Jaka ma być jej wysokość?

Są osoby, które lubią spać praktycznie na płasko i dla nich będą dobre poduszki, które będą się charakteryzowały niską wysokością. Są też osoby, które śpią prawie na półleżąc i one powinny się skupiać na wysokich poduszkach mających 10 cm i więcej, które będą idealne także dla osób, które śpią głównie na boku. No i są jeszcze poduszki średnio wysokie, które polecane są przede wszystkim tym osobom, które śpią na plecach. Jeśli taka poduszka będzie dobrze dobrana do naszych preferencji, to istnieje szansa, że faktycznie dobrze będzie nam się na niej spało. Odpowiednio dobrana poduszka może mieć ogromne znaczenie dla jakości naszego snu.

Jeśli będzie dla nas wygodna i będzie spełniała nasze oczekiwania, to będziemy mieli pewność, że nasz organizm podczas snu będzie odpoczywał, a więc będziemy się budzić wypoczęci i pełni energii na kolejny dzień.