Dekoracja pustej ściany w kuchni

Dekoracja pustej ściany w kuchni – nasze propozycje

Kuchnia to wnętrze, które rzadko kojarzone jest z ozdobami. Pomieszczenie bezapelacyjnie związane z gotowaniem warto jednak wykończyć atrakcyjnymi detalami. Nie masz pomysłu, co powiesić na ścianie w kuchni? Zebraliśmy kilka najlepszych inspiracji, które mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. Sprawdź nasze sposoby na niedrogą i efektowną metamorfozę otoczenia!

Najlepszy pomysł na pustą ścianę w kuchni

Pomysłów na aranżację pustej przestrzeni w naszej kuchni jest nieskończenie wiele. Producenci oferują nam najróżniejsze produkty mogące sprawdzić się w roli dekoracji. Zanim jednak przystąpimy do zakupów, zapoznajmy się z możliwościami, jakie czekają na nas w sklepach. Na początku warto zadać sobie pytanie, na jakich ozdobach zależy nam najbardziej? Czy chcemy wyłącznie dopełnić gotową aranżację? A może są aspekty poza dekoracyjne, które nasz nowy dodatek mógłby spełniać? W pierwszym przypadku mamy znacznie więcej opcji – zależy nam bowiem wyłącznie na atrakcyjnym wyglądzie. Szczególną uwagę warto jednak zwrócić na spójność. Niech dekoracja pustej ściany w kuchni będzie integralnym dopełnieniem naszego wnętrza. W drugiej wspomnianej sytuacji musimy zastanowić się nad brakującymi obszarami, które nasza nowa ozdoba powinna wypełniać. Poniżej przedstawiliśmy nasze topowe propozycje dla obu wymienionych ewentualności.Ozdabianie ścian w kuchni – niedrogie i efektowne inspiracje

Na początek przyjrzyjmy się dekoracjom, które nie muszą pełnić w naszym otoczeniu żadnych innych funkcji, niż te związane ze zdobieniem pomieszczenia. Jak wspomnieliśmy już nieco wyżej, możliwości w tej kwestii jest bardzo dużo. Naszym zdaniem szczególną uwagę warto zwrócić na:

  • Plakaty i obrazy w motywach kolorystycznie dopasowanych do reszty naszego wnętrza – to subtelna i modna propozycja, którą z łatwością zmienimy nawet co sezon. Jest to rozwiązanie doskonałe dla osób lubiących częste metamorfozy.
  • Tapety i naklejki wielkoformatowe – jeśli mamy ochotę wprowadzić do kuchni element, który zdecydowanie nie pozostanie niezauważony, wówczas wszelkiego rodzaju motywy wielkoformatowe sprawdzą się na naszych ścianach w sposób wzorowy.
  • Uchwyty do roślin i podwieszane doniczki – chcąc umieścić w naszym otoczeniu nieco zieleni, warto postawić na akcesoria sprzyjające hodowli roślin i ziół. Montowane na ścianach pojemniki z ulubionymi kwiatami to propozycja doskonała do wnętrz stonowanych, bazujących na subtelnej palecie barw.

Stylowa i funkcjonalna dekoracja pustej ściany w kuchni

W przypadku poszukiwań dekoracji, które mają pełnić w naszym otoczeniu dodatkowe funkcje, warto określić konkretne potrzeby, jakie nowe dekoracje będą zaspokajać.

  • Ażurowe półki dekoracyjne – jeśli w Twojej kuchni brakuje przestrzeni do przechowywania, postaw na subtelną dekorację, która nie tylko zdobi Twoje otoczenie, ale stanie się również elementem praktycznym.
  • Dekoracyjne tablice informacyjne – lubisz przypominać domownikom o codziennych obowiązkach? A możesz po prostu chcesz dysponować przestrzenią, w której zostawienie notatki o spontanicznym wyjściu z domu, nie umknie uwadze Twojej rodziny? W takiej sytuacji wszelkiego rodzaju tablice są rozwiązaniem stworzonym dla Ciebie.
  • Wieszaki i listwy magnetyczne – chcąc wyeksponować kolekcję ulubionych filiżanek lub zestaw noży, postaw na mocowane na ścianach wieszaki. Sprytna konstrukcja efektownie wyróżni Twoje ulubione akcesoria!

Zdj. główne: Edgar Castrejon/unsplash.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.