Jaką gramaturę powinien mieć dobry ręcznik – 5 rzeczy, które warto sprawdzić

W sklepach znajdziemy wiele propozycji ręczników, a to by oznaczało, że nie powinniśmy mieć problemów z wybraniem tego odpowiedniego dla siebie. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że takie ręczniki, choć na pierwszy rzut oka mogą się wydawać identyczne to jednak przy poznaniu szczegółów, może się okazać że będą się one mocno między sobą różniły. Dlatego właśnie warto zobaczyć, na co trzeba zwracać uwagę, aby mieć pewność, że wybierzemy takie propozycje, które spełnią nasze oczekiwania.

Jaką gramaturę powinien mieć dobry ręcznik

Jeżeli czeka nas zakup ręczników, to musimy wiedzieć na co powinniśmy zwrócić uwagę, aby mieć pewność, że otrzymamy taki produkt, jaki sobie założyliśmy. Przede wszystkim musimy zobaczyć z jakiej tkaniny jest on wykonany. Z jednej strony ręcznik powinien być miękki i przyjemny w dotyku, ale z drugiej powinniśmy mieć pewność, że będzie on dobrze wchłaniał wodę.

Jeśli przy okazji, będzie również szybko wysychał, to możemy mieć pewność, że będziemy zadowoleni ze swojego wyboru. Warto również spojrzeć na gramaturę takiego materiału, która powie nam o ciężarze tkaniny. Dzięki temu łatwiej będzie nam określić, czy taki ręcznik będzie długo schnął czy jednak szybko.

Pamiętajmy więc, że im mniejsza gramatura, tym szybciej będziemy mogli ponownie korzystać z takiego ręcznika, bo będzie on suchy.

Jaki materiał na ręcznik

Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału wykonane są dane ręczniki.

Z jednej strony powinien on być przyjemny w dotyku, ale z drugiej powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy dobrze wchłania wilgoć, czy łatwo będzie nam się nim wytrzeć, a także czy szybko wysychają. Dodatkowo od wybranego przez nas materiału może zależeć, czy taki ręcznik z każdym kolejnym praniem będzie tracił swoje właściwości i kształt. Poza tym warto spojrzeć na jego gramaturę.

Im grubsza tkanina, tym większa waga takiego ręcznika, tym więcej miejsca zajmuje w naszej szafce, ale również tym dłużej będzie wysychał. To oznacza, że szukając ręcznika na basen czy siłownię, lepiej zrobimy, jeśli wybierzemy takie, które będą miały mniejszą gramaturę.Co jeszcze trzeba rozważyć?

Zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego ręcznika, powinniśmy popatrzeć na jego rozmiar. Ręcznik, który będziemy zabierać na plaże powinien być duży, abyśmy mogli się wygodnie na nim położyć.

Ten kąpielowy stosowany w domu, może być trochę mniejszy. Dodatkowo ręczniki do rąk, również będą miały różne rozmiary, w zależności czy będziemy z nich korzystać w domu czy w podróży. Warto również spojrzeć na kolor takiego ręcznika kąpielowego i zastanowić się, czy będzie pasował do naszej łazienki, czy będzie dopełnieniem jej wystroju.

No i kolejną rzeczą, którą powinniśmy wziąć pod uwagę podczas wyboru ręcznika, to fakt jak będzie wykończony. Czy ma być gładki, czy ma jednak mieć jakiś ozdobny haft? Pamiętajmy, że z jednej strony ręcznik ma konkretną funkcję do spełnienia, ma sprawić że nasze ciało szybko będzie suche po kąpieli. Jednak z drugiej strony powinien być estetyczny i ładnie się prezentować.

Jeśli podczas jego zakupu weźmiemy pod uwagę wyżej wymienione cechy, to z pewnością uda nam się kupić ręcznik idealny.