Jaką wybrać choinkę, by przetrwała święta?

Jest spore grono osób, które co roku ubierają sztuczną choinkę. Jedni dlatego, że nie chcą co roku wydawać pieniędzy na żywą, inni dlatego że na żywą mają alergię, a jeszcze inni dlatego, że uważają iż żywa choinka nie wytrzyma zbyt długo i od razu po świętach trzeba będzie ją wyrzucić. Prawda jest jednak taka, że jeśli dokładnie przyjrzymy się proponowanym żywym choinkom, to istnieje szansa, że wybierzemy taką, która spokojnie wytrzyma nie tylko przez święta, ale również sporo czasu po ich zakończeniu.

Choinka na święta – na co zwracać uwagę?

Przede wszystkim warto sobie zdawać sprawę z tego, że kupując żywą choinkę mamy dwie opcje do wyboru. Możemy kupić taką ściętą, którą po świętach wyrzucimy, albo możemy kupić taką, która będzie zasadzona w doniczce, a to oznacza, że później będziemy mogli ją zakopać w ogródku. Najważniejsze jest jednak to, aby podczas kupowania choinki zwrócić uwagę na jej wygląd.

Na to, czy ma intensywnie zielony kolor, czy ma giętkie igliwie. Dodatkowo jeśli tych igieł ma dużo i nie ma żadnych przebarwień, to również istnieje spora szansa, że trafiliśmy na świeże drzewko, które jest w dobrej kondycji, a więc będzie w stanie wytrzymać przez naprawdę długi czas. Poza tym, możemy także decydować się na takie choinki, które nie gubią igieł.To jest ich specjalna odmiana i wówczas też będzie większa szansa, że taka choinka wytrzyma przez dłuższy czas.

Co zrobić by choinka utrzymała się dłużej?

Choinka musi być również przetrzymywana w odpowiednich warunkach, co również pomoże w jej dłuższym utrzymaniu. Przede wszystkim w pokoju powinna panować temperatura w okolicach 21-22 stopni, ale musimy pilnować, aby nie stała ona zbyt blisko źródła ciepła.

Dodatkowo warto takie drzewko odpowiednio zahartować, a można to zrobić trzymając ją przez dobę na balkonie. Co więcej, jeśli kupiliśmy choinkę w doniczce to nie możemy zapominać o jej podlewaniu, tak aby cały czas miała dostarczaną odpowiednią ilość wody, co również pozwoli przez dłuższy czas utrzymać ją w dobrym stanie, aż nie zostanie zasadzona w ogrodzie. Warto zobaczyć jakie choinki mamy do wyboru, dokładnie się im przyjrzeć i sprawdzić, jakie warunki trzeba im zapewnić.

Jeśli odpowiednio do tego podejdziemy, to będzie istniała bardzo duża szansa, że nasza choinka będzie się świetnie prezentowała i bez problemów wytrzyma nie tylko podczas świąt, ale także przez pewien okres po ich zakończeniu.