Dodatki do salonu w kolorze butelkowej zieleni

Dodatki do salonu w kolorze butelkowej zieleni – propozycje od HomeIdea

Etap projektowania wnętrza to moment, w którym decyzja co do kolorystki aranżacji jest jedną z kluczowych. W ostatnich sezonach szczególną popularnością cieszy się butelkowa zieleń, którą z przyjemnością wprowadzamy na przykład do pokoju dziennego.

Zasada kontrastu – najlepszy przyjaciel aranżacji wnętrz

Kontrast jest czymś, co występuje w naszym otoczeniu niemal na każdym kroku. Spotykamy go na ulicy, w reklamach, w sklepach z ubraniami, a także w naturze. Sprawia on, że kolory są wyraziste, a przez to atrakcyjne i zdecydowanie dalekie od monotonii. Czym w takim razie są barwy kontrastowe? Najłatwiej opisać je jako odcienie, które wyraźnie się od siebie różnią. Najpopularniejszym przykładem jest tutaj oczywiście czerń i biel. Zestawione obok siebie przyciągają spojrzenia – właśnie za sprawą występującego między nimi kontrastu.

Projektowanie wnętrz obficie wykorzystuje kontrastowe kolory, gdyż specjaliści z tej dziedziny doskonale wiedzą, że dzięki nim otoczenie wygląda na znacznie bardziej interesujące. Umiejętność doboru odcieni to jednak prawdziwa sztuka. Niewłaściwe zestawienie może być nie tylko nieestetyczne, ale wręcz drażniące dla naszych oczu.

Butelkowa zieleń w salonie

Elegancki salon z dodatkami w kolorze butelkowej zieleni to aranżacyjny strzał w dziesiątkę. Charakterystyczna, intensywna barwa najczęściej cechuje się ciemnym walorem, dlatego kusi nas, aby zestawić ją z jasnymi akcentami. Jakie barwy kontrastowe najlepiej wyglądają w połączeniu z soczystą zielenią? Naszym zdaniem jest ich całkiem sporo. Bezpieczną opcją są oczywiście wszelkiego rodzaju jasne szarości, beże, a nawet subtelne odcienie pastelowe. Niepożądanym kompanem z całą pewnością są kolory takie jak czerwień. Wspomnianą barwę cechuje wysoki stopień nasycenia, który nie tylko odwraca uwagę od zielonej dominanty, ale sprawia również, że zestawione odcienie nie kontrastują ze sobą.

Bardzo ciekawą propozycję, która wyniesie naszą aranżację na nowy poziom, stanowią złoto i srebro. Szlachetne, lekko połyskujące walory doskonale wydobywają z butelkowej zieleni to, co w niej najpiękniejsze!

Aranżacja sofy w kolorze butelkowej zieleni

Sofa najczęściej stanowi najważniejszy punkt pokoju wypoczynkowego. Jeśli zdecydujemy, że siedzisko cechować będzie tapicerka w odcieniu butelkowej zieleni, wówczas to otoczeniu mebla musimy poświęcić najwięcej uwagi. Barwy dominujące w bezpośrednim sąsiedztwie sofy okazują się niesamowicie ważne! Aby cała kompozycja była spójna i atrakcyjna, warto postawić na dominantę w postaci jasnych odcieni. Kontrastowe kolory, które można tu wykorzystać, to jasny popiel lub beż.

Ponieważ siedzisko cechują znaczące gabaryty, wymienione barwy powinny zdobić duże powierzchnie – np. ściany lub podłogę. Nie musimy jednak zmieniać naszej posadzki, wystarczy bowiem, że pod sofą zlokalizujemy dywan. Jeśli nasz salon cechuje się niewielkim metrażem, wówczas wybór wielkogabarytowego siedziska w tak intensywnej i ciemnej barwie może okazać się zakupem nietrafionym. Nie oznacza to jednak, że musimy rezygnować z naszych aranżacyjnych marzeń. Fotel w kolorze butelkowej zieleni to godny zastępca! Nieco mniejszy w swych wymiarach nie przytłacza otoczenia, ale wnosi do niego upragniony akcent.

Butelkowa zieleń – królowa wśród barw

Soczyste barwy, takie jak butelkowa zieleń, wprowadzają do naszego otoczenia powiew świeżości i najnowszych trendów. W domowych aranżacjach wnętrz zdecydowanie warto więc znaleźć dla nich miejsce. Jeśli chcemy przeprowadzić drobną metamorfozę naszego pokoju dziennego, jednak nasz budżet na takie zmiany nie jest zbyt wysoki, wówczas najlepiej jest skupić się na drobnych dodatkach tekstylnych. Zielone poszewki na poduszki są niedrogie, przez co ich zakup nie wiąże się z dużymi kosztami. Intensywna barwa tkaniny nawet na tak niewielkim akcesorium przyciąga spojrzenia. Dla podbicia efektu dodatek warto lokalizować nieopodal barw kontrastowych.

Zdjęcie główne: Beazy / unsplash.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.