Ściana TV jak ją zaaranżować

Ściana TV – Jak ją zaaranżować?

Kluczowym elementem każdego salonu jest bez wątpienia miejsce, w którym znajdują się sprzęty typu RTV. Jak jednak zaprojektować obszar ten, aby był praktyczny i stylowy? Świetnym rozwiązaniem jest właściwie zorganizowana ściana TV. O tym, jak ją stworzyć oraz w jaki sposób dobrać do niej właściwe meble, dowiesz się z poniższego artykułu.

Ściana telewizyjna w dużym salonie

Oczywistym jest, że mając do zagospodarowania ścianę o dużej powierzchni, trudno będzie pokryć ją w całości. Co więcej, takie założenie nie ma nawet sensu! W takiej sytuacji lepiej od razu jest skupić się na odpowiednim zaaranżowaniu najbliższego otoczenia telewizora. Wokół sprzętu możemy umieścić zarówno dekoracje, jak i meble, które przysłonią nieco pusty obszar, ale jednocześnie dadzą nam wiele innych korzyści. Regały i półki ścienne będą idealnym miejscem do zlokalizowania głośników i innych elementów wartych usytuowania blisko odbiornika. Elementem wyposażenia, który zdecydowanie i nierozłącznie kojarzony jest z aranżacją ściany z telewizorem, jest oczywiście szafka RTV. Może ona przybrać formę dłuższego mebla, który efektownie wzbogaci całą przestrzeń. Coraz częściej w salonach spotykamy się również z opcją pomijającą wspomniany segment. Podwieszanie telewizora bezpośrednio na ścianie jest bardzo modne! Tym, na co zdecydowanie należy zwrócić uwagę podczas projektowania domowego kina, bez względu na to, czy z użyciem szafki, czy też bez, jest wysokość położenia ekranu. Musi on znajdować się na takim poziomie, aby korzystanie z niego było wygodne dla wszystkich domowników.

Zabudowa ścianki TV – kiedy warto?

Zabudowa telewizora na ścianie wiąże się ze specyficzną organizacją przestrzeni wokół sprzętu. Liczne szafki, regały i półki ścienne otaczające ekran, są naszym zdaniem doskonałym rozwiązaniem zarówno do mniejszych, jak i większych przestrzeni. Wewnątrz zamykanych konstrukcji znajduje się dużo miejsca do zlokalizowania wszelkich akcesoriów elektrycznych, z kolei na odkrytych blatach możemy sobie pozwolić na umieszczenie efektownych dekoracji. Najważniejszym aspektem, o którym warto pamiętać podczas kreowania ściany TV w oparciu o zabudowę, jest to, że cała kompozycja nie powinna przytłaczać ani samego sprzętu, ani całego wnętrza. Z tego względu lepiej jest postawić na szafki z drzwiczkami, które pozwolą na ukrycie zawartości. Ogromną zaletą tego typu organizacji przestrzeni jest fakt, że zyskujemy dużo miejsca do przechowywania. To z kolei pozwala na zachowanie salonu w nieskazitelnej czystości!

Aranżacja salonu z telewizorem na ścianie – dodatki warte uwagi

Ściana TV to element wystroju, do którego projektowania przywiązujemy zdecydowanie coraz więcej uwagi. Jest tak częściowo dlatego, że obecne w naszych domach odbiorniki są nie tylko znacznie inne od tych sprzed 10 – 15 lat, ale również dlatego, że bardzo chętnie spędzamy czas na korzystaniu z telewizji. Aranżując wymarzone kino domowe, sięgajmy nie tylko po sprawdzone meble, ale również dodatki, które uatrakcyjnią całą strefę. Na nowoczesnej ścianie tv warto wykorzystać oświetlenie typu LED. Niewielkie lampki lub bardzo efektowne taśmy z diodami, dodadzą całej kompozycji niepowtarzalnego, postępowego charakteru, na którym skorzysta całe nasze otoczenie. Co więcej, świecące akcesoria z pewnością stworzą niezapomniany klimat w czasie oglądania ulubionego filmu lub serialu!

Zdj. główne: Chastity Cortijo/unsplash.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.