Aranżacja małej kawalerki z aneksem kuchennym

Aranżacja małej kawalerki z aneksem kuchennym

Aranżacja małej kawalerki z aneksem kuchennym to nie lada wyzwanie. Cały projekt powinien być nie tylko przemyślany i funkcjonalny, ale również estetyczny i stylowy. Niewielka przestrzeń rządzi się swoimi prawami, dlatego ważne jest, aby stworzyć przestrzeń, która odpowie na wszystkie potrzeby mieszkańców. Poniżej przedstawiamy kilka praktycznych rad odnośnie do tego, jak urządzić kawalerkę idealną.

Kawalerka – małe mieszkanie, duże możliwości

Układ, w którym kuchnia połączona jest z częścią dzienną domu, to rozwiązanie cieszące się coraz większą popularnością. Spotykamy go zarówno w kawalerkach, jak i dużych mieszkaniach. Wiele osób ceni sobie otwarte projekty głównie ze względu na efekt przestrzenności. Kawalerka z aneksem kuchennym bezbłędnie wpisuje się zatem we współczesne trendy. Wyposażenie tak zaprojektowanego wnętrza wiąże się jednak z nieco innym podejście do aranżacji.

Pomysłów na kawalerkę możemy wymienić wiele, jednak najważniejszą kwestią jest naszym zdaniem stworzenie przestrzeni wielofunkcyjnej. Ciekawym rozwiązaniem jest potraktowanie aneksu kuchennego jako swego rodzaju tła dla salonu. Osoby, które nie spędzają zbyt wiele czasu na gotowaniu, mogą pokusić się o kuchnię pozbawioną górnej zabudowy. Taka kompozycja prezentuje się lekko i nie zwraca na siebie uwagi. Jeśli jednak aneks ma dostarczać nam maksimum wygody, nie warto rezygnować z wiszących segmentów, które zapewniają miejsce dla wszystkich sprzętów i akcesoriów.


Jak urządzić kawalerkę z aneksem – sztuka podziału przestrzeni

Umiejętne wykorzystanie mebli i dodatków do wydzielania różnych stref jest szczególnie ważne w przypadku mieszkań z otwartym planem. Wystrój kawalerki z aneksem to doskonała okazja na wykorzystanie teorii w praktyce. Jak mądrze i praktycznie rozdzielić strefę kuchenną od salonu? Oto kilka trików:

zabawa kolorami – odróżnienie stref z pomocą barw to nowoczesne rozwiązanie. Dla osób, które cenią wyraziste połączenia, wykorzystanie efektu kontrastu może być opcją atrakcyjną. Utrzymana w pastelowych barwach kuchnia i salon bazujący na intensywnych akcentach zaskakuje postępowym charakterem, który zdecydowanie nie pozostaje niezauważony;

oświetlenie – interesującym pomysłem jest również zwrócenie uwagi na sposób montażu i rodzaj oświetlenia instalowanego w poszczególnych przestrzeniach. W kuchni z aneksem warto zaaranżować lampy wiszące o długich przewodach – umieszczone nad blatem roboczym lub wyspą, błyskawicznie oddzielą strefę kuchenną od reszty pomieszczenia;

meble i ścianki działowe – otwarty regał lub gotowy panel działowy wyraziście oddzieli przestrzeń kuchenną od dziennej. Naszym zdaniem w tym celu najlepiej sięgać po modele o ażurowej formie, gdyż przepuszczają one światło i nie powodują efektu przytłoczenia;

zielona metamorfoza – wykorzystanie roślin w procesie podziału mieszkania również gwarantuje ciekawy efekt. To rozwiązanie sprawdzi się zwłaszcza we wnętrzach w stylu boho i urban jungle, gdyż soczyście zielone sadzonki podkreślają związek aranżacji z naturą.

Aranżacja małej kawalerki z aneksem kuchennym – funkcjonalność przede wszystkim

Bez względu na to, czy aranżujemy małe mieszkanie, czy może dom o pokaźnym metrażu, funkcjonalność otoczenia powinna być stawiana na równi ze stylem. Podział stref wygląda efektownie oraz wpływa na wygodę funkcjonowania. Pomysłów na wydzielenie i rozróżnienie przestrzeni jest mnóstwo, dlatego dostosowanie konkretnej metody do indywidualnych potrzeb i preferencji estetycznych jest bardzo proste. Przedstawione wyżej sposoby mogą stać się luźną inspiracją dla dalszych pomysłów i rozważań. Zachęcamy do indywidualnych eksperymentów i życzmy ciekawych metamorfoz domowych przestrzeni!

Zdj. główne: Naomi Hébert/unsplash.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.