Co postawić na komodzie

Co postawić na komodzie – nasze propozycje

Charakter domowych kompozycji kryje się w dodatkach. Nic tak szybko nie odmienia wnętrza, jak kilka nowych ozdób lub przearanżowanie już posiadanych. Meble do przechowywania często stanowią fantastyczną przestrzeń do wyeksponowania ulubionych pamiątek i efektownych dekoracji. Co postawić na komodzie, aby estetyka łączyła się z praktycznością? Poniżej przedstawiamy kilka ciekawych propozycji!

Dekoracje na komodzie – piękne i funkcjonalne

Komody bardzo często służą nam nie tylko jako meble do przechowywania, ale również oryginalne przestrzenie do aranżacji dekoracji i podręcznych akcesoriów. Aby uniknąć niepożądanego przytłoczenia blatu, dobrze jest zastanowić się dokładnie, co postawić na komodzie oraz jakie dodatki sprawdzą się w tym miejscu najlepiej. Koszyczki i ozdobne organizery to propozycja pozwalająca na zorganizowanie potrzebnych akcesoriów. Jeśli jednak kompozycja na płycie ma spełniać wyłącznie funkcję dekoracyjną, wówczas pole dla kreatywności jest znacznie większe. Oto kilka sprawdzonych pomysłów na efektowne dekoracje:

– kwiaty na komodzie – zielone akcenty skutecznie przyciągają wzrok i wnoszą do całego pomieszczenia powiew świeżości. Pod uwagę warto wziąć nie tylko sadzonki doniczkowe, ale również kolorowe kwiaty cięte, które po wkomponowaniu w ozdobny wazon, dodają otoczeniu elegancji i stylu;

– woskowe ozdoby – świeczki na komodzie to bardzo prosty, a zarazem niezwykle efektowny pomysł na zagospodarowanie przestrzeni na blacie. Dodatki tego typu coraz częściej sprzedawane są w dekoracyjnych słojach lub ceramicznych pojemnikach, przez co świetnie sprawdzają się w funkcji ozdoby. Jeśli zależy nam na silnie dekoracyjnym efekcie, wówczas warto sięgnąć po 3 modele różnej wielkości. Ustawione obok siebie z pewnością zwrócą uwagę wszystkich gości i domowników;

zdjęcia i grafiki – fani rodzinnych fotografii z pewnością wykorzystają blat komody do wyeksponowania ulubionych odbitek. Dla osób, które chcą nadać swojemu otoczeniu nieco bardziej postępowego charakteru, oprawienie kilku minimalistycznych grafik może okazać się strzałem w dziesiątkę. Kompozycja składająca się z kolorowych obrazków różnej wielkości to gwarancja postępowego charakteru!

Nowoczesny pomysł na dekoracje nad komodą

Nie każdy z nas musi być fanem klasycznego podejścia do aranżacji. Jeśli cenimy rozwiązania postępowe, to dekoracje na komodzie warto przenieść na inny poziom – dosłownie! Kompozycje ustawione powyżej blatu zwracają bowiem uwagę w niemniejszym stopniu. W takich przypadkach warto jednak podkreślić, że płyta wierzchnia powinna pozostać pusta. Niepożądane jest bowiem przytłoczenie oraz zaburzenie harmonii układu. Efektowny obraz od ulubionego artysty, a może fototapeta w prostej oprawie? Możliwości jest wiele! Na szczególną uwagę zasługuje jednak kluczowa zasada kompozycji. Aranżując dodatek blisko komody, mamy szansę stworzenia spójnego układu wieloelementowego. W przypadku gdy decydujemy się na umieszczenie ramy w dużej odległości od mebla, dochodzi do wizualnego, wyraźne rozdzielenia elementów. Efekt ten może być jednak umiejętnie wykorzystywany. Jeśli chcemy silnie wyeksponować wybraną ozdobę ścienną, wówczas odległość istotnie powinna być zwiększona.


Co postawić na komodzie w sypialni?

Wnętrze nierozerwalnie związane z wypoczynkiem warto wyposażyć w kilka akcentów potęgujących przyjemną, domową atmosferę. Na blacie mebla polecamy zaaranżować funkcjonalne dekoracje. Lustro w ozdobnej ramie, gustowna lampka nocna i drewniana lub metalowa latarenka na świeczkę – to świetne pomysły, które mogą stać się inspiracją do dalszych rozważań. Praktyczne, ale jednocześnie stylowe dodatki, błyskawicznie dodadzą naszej sypialni domowego klimatu sprzyjającego odprężeniu. W końcu właśnie to pomieszczenie musi w największym stopniu koić zmysły i stwarzać warunki odpowiednie dla relaksu.

Zdj. główne: Nathan Oakley/unsplash.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.