Grzane piwo na przeziębienie – Jak zrobić

Wielu ludzi podczas przeziębienia od razu sięga po różnego rodzaju lekarstwa, które szybko mają ich postawić na nogi. Prawda jest jednak taka, że leczyć możemy się równie skutecznie naturalnymi produktami, jeśli tylko wiemy co powinniśmy tutaj wykorzystać i w jaki sposób je przygotować, tak aby faktycznie dały taki efekt, jakiego się po nich oczekuje. Jak się okazuje idealne na przeziębienie będzie grzane piwo, które błyskawicznie nas rozgrzeje, wzmocni i zniszczy zarazki. Jednak jak je przygotować, aby mieć pewność, że dobrze spełni swoją rolę i da taki efekt jakiego się spodziewamy?

jak zrobić grzane piwo na przeziębienie – składniki

Jeśli tylko zaczynamy czuć, że łapie nas delikatny katar, to błyskawicznie powinniśmy zabrać się za przygotowanie grzanego piwa.

Jak się okazuje, nie potrzeba do tego ani wymyślnych składników, ani tym bardziej specjalnych akcesoriów, a samo jego przygotowanie nie zabierze nam wiele czasu. Przede wszystkim musimy tutaj mieć piwo, miód, cytrynę i kawałek świeżego imbiru. To wszystko wystarczy, aby móc przygotować smacznego grzańca, które idealnie sprawdzi się nie tylko podczas kataru, ale również na chłodne zimowe wieczory, podczas których będziemy chcieli się rozgrzać.

jak zrobić grzane piwo na przeziębienie – przygotowanie

Mamy już wszystkie niezbędne składniki i teraz zastanawiamy się, w jaki sposób to wszystko przygotować, aby dało spodziewany efekt? Na początek piwo przelewamy do zwykłego garnka i dodajemy miodu.

Cytrynę należy obrać, pokroić w mniejsze kawałeczki i też dodać ją do garnka. W dalszej kolejności dodajemy tam również sprasowany imbir. Tak przygotowaną mieszankę należy podgrzać, jednak cały czas trzeba pilnować, aby nie doprowadzić jej do wrzenia. Jeśli piwo jest już zagrzane, to delikatnie je ubijamy, tak aby jak najwięcej wycisnąć z cytryny i imbiru.

A kiedy to już zrobimy, wystarczy przelać je do szklanki. Możemy je przelewać przez sitko, aby usunąć cząsteczki cytryny i imbiru, albo możemy wlać całość, również z tymi elementami, tak aby maksymalnie wykorzystać ich działanie, które ma poprawić nasze zdrowie. Przygotowanie grzanego piwa nie jest ani trudne, ani czasochłonne, a może naprawdę dobrze wpłynąć na nasze zdrowie. Dlatego właśnie warto dopilnować, aby sięgać po nie zawsze, gdy tylko łapie nas delikatny katar, albo kiedy czujemy, że przemarzliśmy i przydałoby się coś rozgrzewającego.