Jak urządzić salon z kuchnią i jadalnią

Jak urządzić salon z kuchnią i jadalnią?

Salon z kuchnią i jadalnią to połączenie, którego widok coraz rzadziej nas zaskakuje. Współczesny trendy w budownictwie domów i mieszkań bazują na unikaniu nadmiernych podziałów, na korzyść otwartej przestrzeni. Pozbawione licznych ścian projekty urzekają nas wnętrzami pełnymi naturalnego światła. Przestronne pokoje stanowią jednak większe wyzwanie aranżacyjne, gdyż wymagają nieco innego podejścia do kwestii wyposażenia. W niniejszym tekście podpowiadamy zatem, jak urządzić salon z kuchnią i jadalnią w efektowny i praktyczny sposób.

Salon połączony z kuchnią – od czego zacząć?

Pierwszym etapem aranżacji zawsze powinien być plan. Nie wystarczy bowiem określenie stylu lub wskazanie pożądanych motywów przewodnich dla wnętrz. W początkowej fazie warto zaplanować zatem zarówno estetykę, jak i wstępne rozmieszczenie głównych elementów wyposażenia. Każdy z nas doskonale wie, jakie meble powinny znaleźć się w poszczególnych pomieszczeniach. Ich układ ma jednak niesamowicie duże znaczenie szczególnie w sytuacji, w której mamy do czynienia z jednym, wielofunkcyjnym wnętrzem.

Najlepsze pomysły na aranżacje salonu z kuchnią i jadalnią

Jak wspomnieliśmy na początku, trend polegający na łączeniu różnych pomieszczeń nie jest już niczym zaskakującym i nowym. Dzięki temu dostępnych na wyciągnięcie inspiracji z całą pewnością nie brakuje. Poniżej przedstawiamy dwie kluczowe koncepcje, które naszym zdaniem stanowią podstawowe strategie aranżacyjne. Różnią się one podejściem do kwestii akcentowania podziału.  • Pierwsza opcja polega na wyraźnym zaznaczeniu granicy dzielącej salon z kuchnią i jadalnią. Do rozróżnienia pomieszczeń możemy wykorzystać wiele rzeczy, od produktów dedykowanych do tego celu, po elementy, które stanowią podstawowe wyposażenie. Wśród artykułów przeznaczonych do tworzenia wewnętrznych podziałów szczególnie wyróżniają się panele dekoracyjne lub ścianki działowe. Jeśli nie chcemy jednak sięgać po dodatkowe elementy, skierujmy się ku już posiadanemu wyposażeniu. Stół z krzesłami ustawiony na skraju pomieszczeń wyraźnie wyodrębni strefę jadalnianą od salonowej. W tym celu sprawdzi się również sofa lub regał na książki.

Regały na książki można znaleźć na stronie: https://restilo.pl/regaly-na-ksiazki

  • Jeśli nie zależy nam na silny zaakcentowaniu odrębnych stref, wówczas ciekawym pomysłem może okazać się podejście bazujące na umiejętnym operowaniu wzorami, kolorami i stylami. Choć brzmi to skomplikowanie, to wspomniana metoda jest bardzo prosta do wprowadzenia. Podziałów dokonuje się poprzez takie aranżowanie przestrzeni, aby poszczególne części odróżniały się od siebie wybraną cechą. Doskonałym przykładem jest połączenie industrialnego salonu ze skandynawską kuchnią. Odmienne style widocznie dzielą przestrzeń, która dodatkowo jest bardzo atrakcyjna i modna.

Duży wybór sof można znaleźć między innymi na stronie: https://restilo.pl/sofy

Duży salon z kuchnią i jadalnią – kreatywne wnętrze

Możliwości dotyczących tego, jak urządzić salon z kuchnią i jadalnią, jest naprawdę dużo. Powyżej przedstawiliśmy kluczowe koncepcje, które naszym zdaniem są znakomitym punktem wyjścia dla dalszych pomysłów i rozważań. Mogą one stanowić luźną inspirację, która pod wpływem czasu i różnych sugestii, ma szansę przybierać najróżniejsze formy. Podczas urządzania otoczenia warto kierować się intuicją, która doskonale wskazuje najlepsze tory dla działań. Pamiętajmy jednak, że dom nie powinien być tylko piękny i stylowy, ale także funkcjonalny. Staranny dobór mebli, dodatków i sposobów ich komponowania, to ważne elementy procesu aranżacji.

Zdj. główne: Andrea Davis/unsplash.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.