Balkon w bloku jak odgrodzić się od sąsiadów

Balkon w bloku jak odgrodzić się od sąsiadów

Relaks na balkonie to jedna z prostych przyjemności życia, która daje niezwykle dużo satysfakcji. Możliwość obserwowania świata z wygodnego fotela to luksus, który niestety z łatwością może być zakłócony. Co w przypadku, gdy błogi stan przerywa poczucie dyskomfortu spowodowane przez obecność innych? Balkon w bloku, jak odgrodzić się od sąsiadów, to temat przewodni poniższego artykułu. Zachęcamy do lektury!

Odgrodzenie balkonu – tanio i funkcjonalnie

Bardzo często nie wykorzystujemy w pełni potencjału drzemiącego w naszych balkonach. Głównym powodem takie stanu rzeczy jest prywatność, a dokładniej, częsty jej brak i towarzyszący temu dyskomfort. Uważamy, że jest to zrozumiałe. W końcu ciężko jest osiągnąć pełnię relaksu pod wpływem ciekawskich spojrzeń sąsiadów. Nie musimy jednak rezygnować z przyjemności, jakie oferuje pobyt na świeżym powietrzu. Odgrodzenie balkonu może być zarówno szybkie, jak i niedrogie!

Balkon w bloku – jak odgrodzić się od sąsiadów?

Poniżej zebraliśmy kilka ciekawych i niezwykle stylowych propozycji, jak zasłonić balkon:

Jak odgrodzić się od sąsiadów na balkonie - dwa fotele, stolik i rośliny
Jak odgrodzić się od sąsiadów – zdj.: Nguyen Dang Hoang Nhu/unsplash.com

osłony balkonowe – najbardziej oczywistą opcją na odgrodzenie, jest użycie wszelkiego rodzaju ścianek, parawanów i mat. Producenci oferują nieskończenie wiele rozwiązań, które doskonale wpasują się w zróżnicowane gusta.

roślinność – efektowną, a zarazem naturalną opcją zachowania prywatności na balkonie, jest wykorzystanie roślin. Dodatkową zaletą jest dodanie otoczeniu nieco kolorów. Jeśli nasz widok z balkonu ubogi jest w zieleń, wówczas rozwiązanie to wydaje się najlepszą propozycją!

zasłony – zewnętrzne tkaniny sprawdzą się idealne jako opcja osłonięcia balkonu. Zapewniają prywatność, a dodatkowo sprawiają, że przestrzeń staje się znacznie przytulniejsza.  Co więcej, zasłony mogą stanowić dodatkową osłonę przed światłem słonecznym.

rolety – kolejnym ciekawym pomysłem jest zastosowanie rolet zewnętrznych. Wykonane ze specjalnych tworzyw lub tkanin, odporne są na zróżnicowane warunki pogodowe.

żagiel – zadaszenie balkonu w formie tzw. żagla, to kolejny pomysł na stworzenie poczucia prywatności. Rozwiązanie to jest szczególnie modne w ostatnich latach. Baldachimy balkonowe, podobnie jak zasłony, zapewniają intymność oraz zacienienie.Odrodzenie balkonu w bloku i nie tylko

Większość powyższych propozycji można być stosowana z powodzeniem zarówno w przypadku balkonów, tarasów, jak i parterowych ogródków. Po znalezieniu rozwiązania idealnego polecamy zadbać o pozostałe aspekty aranżacji. Aby zmaksymalizować przyjemność płynącą z czasu spędzonego na świeżym powietrzu, przyjrzyjmy się również posiadanym meblom. Jeśli poranna kawa z widokiem na okolice to nasz codzienny rytuał, wówczas stolik kawowy i wygodny fotel pleciony to zestaw, w który warto się zaopatrzyć. Na czas wieczornego relaksu z książką polecamy z kolei miękki koc oraz lampki LED, które sprawią, że nasz prywatny kącik wypoczynkowy stanie się niesamowicie klimatyczny! Mamy nadzieję, że dzięki powyższemu artykułowi wiesz już, jak odgrodzić balkon od sąsiadów.

Zdj. główne: Spacejoy/unsplash.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.