Jak urządzić ekskluzywną sypialnie

Jak urządzić ekskluzywną sypialnię?

Aranżowanie poszczególnych wnętrz naszego domu to świetna okazja do wykorzystania drzemiącej w nas kreatywności. Zastanawiasz się, jak urządzić ekskluzywną sypialnię, aby była nie tylko stylowa, ale i funkcjonalna? Pomieszczenie nierozerwalnie związane z wypoczynkiem musi sprzyjać odprężeniu, warto jednak, aby odzwierciedlało także upodobania estetyczne właścicieli. Poniżej zebraliśmy kilka kluczowych rad, które mogą okazać się pomocne w trakcie aranżacji wspomnianego pokoju.

Urządzanie sypialni – od czego zacząć?

Na samym początku określmy styl, w jakim chcemy zaprojektować naszą wymarzoną sypialnię. Każdy estetyka ma swoje wady i zalety. Niektóre dekory są naszym zdaniem bardziej predysponowane do wykorzystania w pokoju wypoczynkowym. Styl skandynawski to opcja, którą polecamy w największym stopniu. Opiera się na jasnej kolorystyce, minimalizmie form i funkcjonalności konstrukcji. Otoczenie zaaranżowane zgodnie z postulatami scandi już rana napełniać będzie nas energią do działania!

Jak urządzić sypialnie w stylu skandynawskim?

Nawet w domowym zaciszu, bez pomocy profesjonalnych dekoratorów wnętrz, każdy z nas ma szanse stworzenia stylowej aranżacji o wymarzonej estetyce. Zasady scandi są bardzo proste – podczas zakupu wyposażenia wystarczy stawiać na meble o konwencjonalnych kształtach i bazowej kolorystyce. Najbardziej pożądana paleta barw opiera się na bieli, szarościach oraz naturalnych odcieniach drewna. Entuzjaści intensywniejszych kolorów śmiało mogą dodać pastele. Skandynawskie umeblowanie to także funkcjonalność widoczna w konstrukcjach. Oznacza to, że wybrane modele często zaskakują formami, które kryją w sobie dodatkowe korzyści. Doskonały przykład stanowi tutaj rozkładana sofa, która może pełnić dwie funkcje – siedziska i łóżka.



Jak urządzić ekskluzywną sypialnię? – zainspiruj się od najlepszych

Bez względu na to, jaki styl wybierzemy, czy będzie to scandi, czy może estetyka eklektyczna, już samo określenie motywu przewodniego znacznie ułatwia proces aranżacji. Aby jeszcze bardziej uprosić kwestie projektowe, warto poświęcić trochę czasu na znalezienie ciekawych inspiracji. W tym celu możemy skierować się ku tradycyjnym rozwiązaniom, takim jak magazyny i książki o tematyce dekoratorskiej. Ciekawym pomysłem są także internetowe sklepy meblowe, które w swej szerokiej ofercie produktowej, często uwzględniają również zdjęcia z wykorzystaniem konkretnych modeli mebli.

Urządzanie sypialni – 3 kluczowe zasady

Poniżej zebraliśmy najważniejsze zasady dotyczące aranżacji pokoju wypoczynkowego. Ich przestrzeganie gwarantuje najlepszy efekt, niezależnie od wybranej estetyki.

łóżko to podstawa – mebel wypoczynkowy to element wyposażenia, od którego w największym stopniu zależy efektywność wypoczynku. Wybór mebla to jedno. Ważną kwestią jest jednak także jego ustawienie. W małych wnętrzach posłanie najlepiej jest zaaranżować obok ściany, z kolei w dużych sypialniach łóżko z powodzeniem może pełnić funkcję wyznacznika centrum.

Sprawdź jakimi zasadami kierować się podczas ustawiania łóżka: https://restilo.pl/blog/jak-ustawic-lozko-w-sypialni-porady-na-dobry-sen

przede wszystkim przestronnie – bez względu na metraż, pokój wypoczynkowy jest pomieszczeniem, w którym zawsze warto stawiać na minimalizm – również w kwestii umeblowania. Przytłoczone otoczenie nie sprzyja poczuciu odprężenia.

stonowane kolory – niezależnie od tego, jaki styl zagości w naszej sypialni, paleta barw widoczna w otoczeniu powinna być zdominowana przez kolory przygaszone, pastelowe. Szczególnie pożądane są wszelkiego rodzaju błękity i odcienie zieleni, które to w największym stopniu wpływają kojąco na zmysły.

Zdj. główne: Mark Champs/unsplash.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.