Jak zmieścić dwa łóżka w małym pokoju

Jak zmieścić dwa łóżka w małym pokoju

Umieszczenie dwóch łóżek w małej sypialni może wydawać się trudne, a nawet nieosiągalne. Warto zauważyć jednak, że ustawienie oraz dobór odpowiednich mebli, często stanowi rozwiązanie problemu. Jeśli zastanawiasz się, na co konkretnie zwrócić uwagę podczas zakupu wyposażenia oraz jak projektować przestrzeń, aby była komfortowa w użytkowaniu i atrakcyjna wizualnie, to poniższy artykuł z pewnością Cię zainteresuje. Dowiesz się z niego, jak ustawić dwa łóżka w jednym pokoju tak, aby efekt był perfekcyjnie dopasowany do otoczenia!

Wąski pokój dla dwójki dzieci – jak go zorganizować?

Wspólny pokój staje się koniecznością, gdy liczba pomieszczeń w domu jest ograniczona i nie pozwala na zaaranżowanie oddzielnych przestrzeni. Wyzwanie polega jednak przede wszystkim na stworzeniu projektu, który w równym stopniu odzwierciedlać będzie dwie młode osobowości. Aranżacja wnętrza powinna być również funkcjonalna i sprzyjająca wygodnemu funkcjonowaniu. Mały pokój dla rodzeństwa warto w miarę możliwości podzielić na dwie strefy. W tym celu nie musimy sięgać po ścianki działowe lub parawany. Aby w sposób nieszablonowy rozgraniczyć nieco poszczególne obszary pokoju, warto zainspirować się światem kolorów. Dziecko może samo zaproponować odcień, który stanie się motywem przewodnim wybranej części. Praktyczną radą w tej kwestii jest stawianie na jasne barwy, które optycznie powiększają przestrzeń. Podczas kolorystycznej aranżacji, możemy wziąć pod uwagę nie tylko ściany, ale również wszystko to, co znajduje się w otoczeniu – meble, dodatki tekstylne itp. Zaletą takiego podejścia jest podkreślenie indywidualności dzieci i zapewnienie im odrobiny prywatności.



Jak ustawić dwa łóżka w jednym pokoju?

Dwa pojedyncze łóżka to praktyczny wybór zarówno do pokoi dziecięcych, jak i gościnnych. Nawet małe wnętrze może pomieścić dwa posłania, jeśli tylko zadbamy o ich odpowiedni układ. Poniżej zamieściliśmy kilka sprawdzonych rozwiązań w tej kwestii:

– meble obok siebie – najbardziej tradycyjny układ polega na ustawieniu łóżek w niedużej odległości od siebie. Aby uniknąć scalenia, w przestrzeń pomiędzy posłaniami warto zaaranżować stolik nocny z lampką;

na przeciwległych ścianach – umieszczenie łóżek po przeciwnych stronach pokoju pozwoli zmaksymalizować przestrzeń do zabawy. Jest to również rozwiązanie zapewniające największe poczucie prywatności. Kompozycje w takim układzie zdecydowanie sprzyjają również przestrzenności wnętrza;

nogami do siebie – w dłuższych pokojach meble wypoczynkowe mogą być ustawione końcami w swoją stronę. W tym przypadku warto wyodrębnić dodatkowe możliwości. Jedną z opcji jest ustawienie łóżek sypialnianych tak, aby ich długość dosunięta była do ściany. Pozwala to zaoszczędzić znaczną ilość miejsca w centrum pomieszczenia. Drugim sposobem jest wpasowanie wyposażenia w wybrany kąt pokoju. Posłania mogą przylegać do siebie, gdyż nie zmniejsza to wygody korzystania z nich. Ciekawym pomysłem może okazać się jednak odsunięcie konstrukcji. W powstałej wtenczas luce znajdzie się miejsce na stolik nocny lub regał.

Funkcjonalny pokój rodzeństwa – łóżko piętrowe do małego pokoju

Rynek łóżek obfituje w najrozmaitsze rozwiązania konstrukcyjne, które zapewniają dodatkowe funkcjonalności. Po jakie meble warto sięgnąć, jeśli pokój dziecięcy jest niewielki? W takim przypadku warianty piętrowe mogą okazać się atrakcyjną opcją, która pozwoli zaoszczędzić dużo przestrzeni na podłodze. Kolejnym ciekawym rozwiązaniem są łóżka na antresoli. Ich konstrukcja przypomina nieco piętrowe modele, jednak w miejscu spodniej leżanki znajduje się wolna przestrzeń. W przestronną lukę polecamy wkomponować biurko, które doskonale wypełni wolne miejsce. Wyposażanie małego pokoju można porównać do układanki, w której mamy jednak wiele możliwości, co do doboru poszczególnych elementów. Pamiętajmy o tym i sięgajmy po takie meble, które dają nam najwięcej korzyści!

Zdj. główne: Andrea Davis/unsplash.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.