Jak dobrać pokrowiec na sofę?

Nawet jeśli mamy oddzielną sypialnię, to i tak w salonie z pewnością znajdzie się jakaś kanapa czy sofa, które będą miały nam zapewnić odpowiedni komfort odpoczynku. Z jednej strony będą one pełniły funkcję użytkową, z drugiej będą miały też duży wpływ na ostateczny wygląd danego pomieszczenia. Oczywiście im więcej się korzysta z jakichś mebli, tym więcej się one brudzą, a to oznacza, że powinniśmy zadbać, aby odpowiednio je chronić.

A jeśli chodzi o kanapę czy sofę, to możemy to zrobić za pomocą specjalnej narzuty. Ale na jaką powinniśmy się zdecydować?

Pokrowiec na sofę – jaki materiał?

Przede wszystkim, żeby pokrowiec spełniała swoje zadanie, musi być wykonany z odpowiedniego materiału. Najlepiej zrobimy jeśli zdecydujemy się tutaj na taki wykonany z poliestru lub akrylu.

Dobrze się go pierze, szybko wysycha, a dodatkowo jest przyjemna w dotyku i z pewnością przez długi czas będzie dobrze spełniała swoje zadanie. Jeśli chcemy, aby nasz salon prezentował się bardziej elegancko, to możemy zdecydować się na satynę. Jednak pamiętajmy, że jest ona śliska, a to oznacza, że nasza narzuta na łóżko może się co chwilę zsuwać, zwłaszcza przy wstawaniu z niej, co może tylko prowadzić do naszej irytacji.

Od jakiegoś czasu bardzo modne stały się narzuty futerkowe, które są przyjemne w dotyku, wygodne, a jednocześnie prezentują się naprawdę elegancko.Kolor narzuty na łóżko ma znaczenie

Jeśli decydujemy się na narzutę, która ma się znaleźć na łóżku, sofie czy kanapie, to trzeba wiedzieć, że jej kolor będzie miał ogromne znaczenie. Powinna być ona dopasowana kolorystycznie do wystroju danego pomieszczenia, tak aby było widać, że jest jego uzupełnieniem i że nie została wybrana przypadkowo.

Co więcej, jeśli w takim salonie znajdują się również fotele, to powinniśmy zadbać o to, aby one również zostały przykryte taką narzutą, bo wówczas wszystko będzie idealnie do siebie pasowało. Możemy taką kanapę poza samą narzutą udekorować również odpowiednio dobranymi poduszkami, jednak warto tutaj zachować umiar, tak aby podkreślić jej wygląd, ale też nie przesadzić. Proponowane są nam różnego rodzaju narzuty.

To oznacza, że trzeba im się dokładnie przyjrzeć i zastanowić, które z nich będą najlepiej się u nas sprawdzały. Taka narzuta ma być funkcjonalna, ma chronić nasze meble przed zniszczeniem, ale jednocześnie ma też się ładnie prezentować.