Jak wybrać chodnik do łazienki?

Chyba nie ma osoby, której podobałoby się wyjście z wanny czy prysznica, które wymaga stanięcia mokrymi i bosymi stopami na zimnych płytkach. Nic więc dziwnego, że zarówno przy jednym jak i przy drugim leżą specjalne chodniki do łazienki. Z jednej strony mają one zapewnić ciepło dla naszych stóp, z drugiej mają nam zagwarantować bezpieczeństwo, abyśmy nie poślizgnęli się na mokrych płytkach, a z trzeciej jeśli dobrze je dobierzemy, to może się okazać, że dzięki nim w ciekawy sposób dopełnimy wystrój naszej łazienki.

Jak więc wybrać taki chodnik łazienkowy, aby mieć pewność, że przez lata będzie on dobrze spełniał swoje zadania?

Chodnik do łazienki – jaki materiał wybrać

Na początek powinniśmy się zastanowić, z czego powinien być wykonany taki chodnik do łazienki. Możemy wybierać takie miękkie, które będą wykonane z naturalnych materiałów, które będą puchate i przyjemne w dotyku. Z drugiej strony możemy się zdecydować na gumowe lub piankowe.

One może nie będą aż tak przytulne, jednak będą nam zapewniały bezpieczeństwo, a jednocześnie łatwo będzie je utrzymać w czystości i higienie, która w łazience gdzie panuje wilgoć i wysokie temperatury, jest bardzo ważna.

Chodnik łazienkowy – kształt i kolor mają znaczenie

Warto wiedzieć, że taki chodnik do łazienki może nam być zaproponowany w różnym kształcie i kolorze. Możemy wybrać prostokątne, okrągłe albo owalne.

Jeśli mamy małe dzieci, można spojrzeć na takie chodniki do łazienki, które swoim kształtem będą przypominały różne zwierzęta, co dodatkowo może zachęcać dzieci, aby zechciały na nich stawać. Natomiast jeżeli chodzi o kolor, to musimy się zastanowić co jest dla nas ważniejsze. Możemy wybrać taki, który będzie dopełniał wygląd łazienki, albo taki, który będzie kolorystycznie mocno z nim kontrastował.

Z drugiej strony możemy wybrać chodnik łazienkowy w jasnych kolorach, ale tutaj będziemy musieli się liczyć, że dość szybko będą się brudzić, albo w kolorach ciemnych, które będziemy mogli prać trochę rzadziej. Do wyboru mamy wiele różnych chodników do łazienki dlatego warto się zastanowić, który z nich będzie dla nas najlepszy. Możemy też wybrać tylko chodnik, który położymy pod wanną albo prysznicem.

Ale możemy się także zdecydować na cały komplet, gdzie chodnik do łazienki będzie się znajdował pod wanną/prysznicem, pod muszlą klozetową, a na desce od muszli, będzie znajdowała się nakładka z tego samego koloru i materiału, mająca chronić deskę przed uderzeniami o spłuczkę. Takie zestawy też prezentują się fajnie.

Zobacz również jak prać dywany: https://restilo.pl/blog/jak-wyczyscic-dywan-domowe-sposoby