Jak ustawić dwie kanapy w salonie

Jak ustawić dwie kanapy w salonie?

Zastanawiasz się, w jaki sposób zaaranżować pokój dzienny tak, aby mógł pomieścić liczną grupę gości i domowników? Mamy ciekawie rozwiązanie, które może przypaść Ci do gustu! Salon z dwiema kanapami brzmi nietuzinkowo, ale to świetna propozycja do przestronnych wnętrz. Poniżej opisaliśmy kilka kluczowych kwestii, które mogą pomóc Ci w zaaranżowaniu wymarzonej kompozycji.

Jak ustawić dwie kanapy w salonie?

Najważniejszą kwestią, od której warto zacząć proces aranżacji naszego pokoju dziennego, jest pomysł na układ poszczególnych elementów wyposażenia. Salon z dwiema kanapami wymaga precyzyjnego planu, dzięki któremu efekt naszej kompozycji będzie zadowalający zarówno na poziomie estetycznym, jak i praktycznym. Strategii jest kilka i warto uzależnić wybór konkretnej od możliwości, jakie pozostawia nam pomieszczenie. W dużym wnętrzu, w którym nie jesteśmy ograniczeni niewielkim metrażem, z powodzeniem możemy ustawić nasze centrum wypoczynkowe i towarzyskie w dowolnej części. Jeśli jednak pokój dzienny jest niewielki, rozważmy układ przypominający literę ,,L”. Dwie kanapy zamiast narożnika umiejscowione w wybranym kącie nie zabiorą dużo miejsca oraz sprawią, że pomieszczenie wciąż będzie wydawać się przestronne. Elementem obowiązkowym jest oczywiście stolik kawowy, który posłuży jako element spajający naszą strefę.

Dwie kanapy w salonie w literę L z stolikiem kawowym
Dwie kanapy w salonie w literę L z stolikiem kawowym – Zdj.: Sidekix Media/unsplash.com

Dwie kanapy w salonie – jak wybrać?

Aby wybrać perfekcyjne siedziska do naszego salonu, zwróćmy uwagę na dwie kwestie: rozmiar oraz wygląd. Na rynku bez problemu znajdziemy modele doskonałe do niewielkich przestrzeni – warianty dwuosobowe charakteryzują się zgrabną formą, która nie przytłacza małego metrażu.W przypadku, kiedy chcemy zapewnić nieco więcej miejsc siedzących dla domowników i gości, rozważmy kanapy co najmniej trzyosobowe. Rozłożyste meble wzorowo wypełnią nasze otoczenie. Ciekawą propozycją, którą polecamy do dużych salonów, jest połączenie różnych siedzisk. Jeśli mamy możliwość wyboru tego samego modelu w opcji dwu oraz trzyosobowej, to skomponowanie spójnej aranżacji jest banalnie proste. W takim przypadku śmiało możemy również sięgnąć po meble z różnymi kolorami tapicerki! Wspólnym mianownikiem, łączącym naszą kompozycję, pozostanie wówczas forma mebla. Szarą sofę zestaw na przykład z kanapą o pastelowej tkaninie obiciowej!

Dwie kanapy w dużym salonie z fotelami i stolikiem kawowym
Dwie kanapy w dużym salonie z fotelami i stolikiem kawowym – Zdj.: Sidekix Media/unsplash.com

Dwie kanapy w małym salonie – zbiór najlepszych praktyk

Aranżacja dwóch siedzisk w pokoju dziennym o dużym metrażu sprawia zdecydowanie mniej problemów niż w przypadku komponowania ich w niewielkim pokoju dziennym. Mamy jednak kilka praktycznych rad, jak usprawnić taki proces:

  • Dwie kanapy w salonie najlepiej zaaranżować w wybranym kącie, tuż obok ścian. Wówczas centrum pomieszczenia pozostanie puste, a wnętrze jawić się będzie jako bardziej przestrzenne.
  • Wybierając konkretne meble postaw na siedziska o tym samym designie. Naszym zdaniem warto skierować się również ku modelom o prostej konstrukcji. Wówczas efekt będzie spójny i atrakcyjny wizualnie.
  • W małych wnętrzach kolory odgrywają niesamowicie istotną funkcję. Całe pomieszczenie warto urządzić na bazie jasnej palety barw, która zapewni nam blask i efekt przestrzenności. Jeśli jesteś fanem klasyki, postaw na szarość lub odcienie beżu. Lubisz intensywne kolory? Wówczas sięgnij po meble tapicerowane w pastelowych barwach.
  • Na co warto zwrócić dodatkową uwagę? Wielofunkcyjność wybieranych mebli może okazać się zbawienna. Postaw na sofę z możliwością rozkładania, gdyż zapewni wygodną przestrzeń zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy.

Zdj. główne: Sidekix Media/unsplash.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.