Jaką wybrać kołdrę dla dziecka ?

Sen jest bardzo ważną sprawą i dlatego powinniśmy zadbać o to, aby nasze dzieci miały do niego jak najlepsze warunki. To oznacza, że powinniśmy zainwestować w taką kołdrę, pod jaką najlepiej im się będzie spało, aby mogły się też same przykryć czy odkryć. Warto więc zobaczyć jaka kołdra jest proponowana dla dzieci, tak aby mieć pewność, że gwarantujemy naszym dzieciaczkom wszystko to co najlepsze.

Kołdra dla dziecka – dobierz odpowiedni rozmiar

Jeżeli już zaczęliśmy się rozglądać w kołdrach dla dzieci, to z pewnością zwróciliśmy uwagę na to, że są nam one proponowane w różnych wielkościach. To oznacza, że dokładnie musimy się zastanowić, na którą propozycję się zdecydować, tak aby mieć pewność, że naszemu dziecku będzie wygodnie. Jeśli jest małe dziecko, to powinniśmy wybierać mniejszą kołdrę.

Przede wszystkim łatwo będzie dziecku samodzielnie nią manewrować, aby się np. przykryć, po drugie nie będziemy musieli się martwić, że zaplącze się w tą kołdrę i zrobi sobie krzywdę. W miarę jak dziecko będzie rosło, będziemy stopniowo wymieniać jego kołdry na większe, aż dojdziemy do rozmiaru oferowanego dla dorosłych czyli 160×200 lub 200×220 cm.

Czy dziecko ma alergię?

Wiemy, że dziecko jest alergikiem? A może nie wiemy, jednak nie chcemy ryzykować kupując kołdrę z pierza? Do wyboru mamy jeszcze specjalne kołdry dla alergików, które przechodzą różnego rodzaju badania i dają nam gwarancję, że są całkowicie bezpieczne. Jeśli zdecydujemy się na taką kołdrę dla dziecka, to powinniśmy sprawdzić czy posiada ona odpowiednie certyfikaty i czy jest polecana przez znane instytucje, zajmujące się promowaniem najlepszych produktów dla dzieci. Taka antyalergiczna kołdra dla dziecka, jest wykonana z wysokiej jakości materiałów, co daje nam również pewność, że naszemu dziecku pod taką kołdrą będzie ciepło.

Wybierając kołdrę dla dziecka warto również sprawdzić jej wypełnienie i gramaturę. Im będzie tego wypełnienie więcej, tym cieplejsza będzie taka kołdra, a co się z tym wiąże, tym dziecku będzie pod nią cieplej. To oznacza, że warto się zastanowić, czy chcemy inną kołdrę na zimę i inną na lato, czy może jednak wolimy zainwestować w taką całoroczną, choć może się wówczas okazać, że latem będzie pod nią zbyt ciepło.

Tak samo jak warto się zastanowić, czy chcemy kołdrę białą, czy może powinna mieć ona ozdobną poszewkę.