Jak wybierać papiloty do muffinek

Nie ulega wątpliwości, że z każdym rokiem przybywa osób, które zakochały się w muffinkach. Mogłoby się wydawać, że to babeczki jak każde inne, ale jednak tak nie jest. One są bardziej puszyste, mniej kaloryczne, a co więcej do ich przygotowania wystarczą praktycznie tylko dwie miski, łyżka i foremki do babeczek. I chociaż to jest opcja minimum do ich upieczenia, to jednak wiele osób decyduje się jeszcze zainwestować w papiloty, dzięki którym ich muffinki są równe, a dodatkowo posiadają kolorową ozdobę, która ładnie wygląda kiedy ułoży się je na talerzu. Jakie więc papiloty wybrać?

Papiloty do muffinek – rodzaje

Bez papilotów można sobie poradzić, ale skoro dzięki nim muffinki wyglądają ładniej, to czemu by ich nie wykorzystać? Najczęściej stosowane są papiloty papierowe. Są one dość tanie, w dodatku jednorazowe, oferowane w różnych kształtach i kolorach, a to sprawia, że za ich przyczyną nasz talerz z muffinkami może się prezentować naprawdę wspaniale. Z drugiej strony możemy zamówić papiloty aluminiowe, są praktyczne bo mając je, nie potrzebujemy już formy na muffinki, ale jednak nie występują w tak zróżnicowanych wzorach i kolorach. Tak samo wielokrotnego użytku będą papiloty metalowe, które wystarczy tylko wysmarować tłuszczem, aby można z nich było bez problemów wyjąć babeczki.Papilotki silikonowe jako dobra alternatywa

Coraz większą popularnością zaczynają się cieszyć papilotki silikonowe.

One również zaczynają się pojawiać w różnych kolorach i wzorach, a dodatkowo jeszcze bez trudu będziemy mogli z nich wyjąć muffinki, nawet jeśli nie wysmarujemy ich tłuszczem. Jedynie co, to przy tym wyborze powinniśmy się upewnić, czy posiadają odpowiednie atesty i czy spokojnie możemy je wkładać do mocno nagrzanego piekarnika. Jeszcze inną propozycją, zwłaszcza jeśli chcemy upiec większe muffinki mogą być ceramiczne miseczki. Ale tutaj bardzo ważne jest to, abyśmy pamiętali o ich dokładnym wysmarowaniu tłuszczem, zanim nałożymy do nich ciasta. W przeciwnym razie będzie nam ciężko wyjąć z nich gotowe wypieki. Muffinki są bardzo łatwe i szybkie w przygotowaniu. To powoduje, że coraz częściej je pieczemy. Dlatego warto dopilnować, aby w naszym domu zawsze znajdowały się papiloty, bo dzięki nim nasze słodkości nie tylko będą miały odpowiedni kształt, ale również będą się pięknie prezentowały na talerzu. Jeśli wybierzemy papierowe, to z pewnością będzie bardzo kolorowo.