Jak wybrać odpowiednią suszarkę do naczyń?

To, że w większości domów obecne mamy zmywarki, nie oznacza, że nadal nie zdarza nam się myć ręcznie. Są takie naczynia, których do zmywarki włożyć nie możemy, a to oznacza, że nie tylko ciągle potrzebujemy gąbki i płynu do naczyń, ale dobrze abyśmy mieli również suszarkę do naczyń. Dzięki temu szybciej wyschną i nie pojawią się na nich mało estetyczne smugi.

Ale jaką suszarkę do naczyń wybrać, aby być z niej zadowolonym?

Dobierajmy suszarkę pod siebie

Tak naprawdę możemy przebierać w suszarkach różnego rodzaju, a to oznacza, że zawsze powinniśmy je oglądać pod kątem swoich potrzeb. Czy chcemy, żeby stała schowana w szafce nad zlewem? A może mamy wielokomorowy zlewozmywak i możemy wybrać suszarkę do naczyń, która będzie zawieszana nad jedną z komór? Co więcej, przed dokonaniem ostatecznego zakupu powinniśmy również dokładnie sprawdzić ile miejsca mamy na taką konkretną suszarkę do naczyń. Występują one w różnych rozmiarach, a więc warto dopilnować, abyśmy kupili taką, która faktycznie zmieści się tam, gdzie chcieliśmy ją postawić.

Suszarka do naczyń – co jeszcze przemyśleć?

Warto wiedzieć, że suszarki do naczyń mogą być wykonane z różnych materiałów. To oznacza, że powinniśmy się zastanowić z czego ma być wykonana. Od tego będzie zależał jej wygląd, funkcjonalność czy cena.

Łatwe do utrzymania czystości i jednocześnie tanie są suszarki plastikowe, a do tego można je kupić w przeróżnych kolorach. Pięknie prezentują się suszarki chromowane, które dodają kuchni nowoczesności, na plus przemawia też fakt, że łatwo się je czyści, ale są bardzo drogie. Znowu o ile drewniane również prezentują się całkiem fajnie, a dodatkowo pasują do praktycznie każdej aranżacji, to jednak może się okazać, że długotrwały kontakt z wodą nie wpłynie na nie dobrze i zaczną się one psuć szybciej niżbyśmy chcieli.

Warto porównać różne suszarki i zastanowić się, która będzie dla nas najbardziej funkcjonalna, ale też, która najlepiej będzie się sprawdzała w naszej kuchni. Im mniej będzie miała rowków i zakamarków, tym łatwiej będzie ją utrzymać w czystości, co jest bardzo ważne, bo w końcu będzie miała co chwilę kontakt z wodą. No i jeśli mamy ją postawić na blacie albo w szafce, to dopilnujmy, aby miała specjalny ociekacz, na który woda swobodnie będzie mogła ściekać.

Jeśli wybierzemy nakładaną na komorę zlewozmywaka, to ociekacz będzie niepotrzebny, bo woda będzie ściekała prosto do zlewu.