Jakie krzesła do białego stołu

Jakie krzesła do białego stołu? – 5 propozycji od HomeIdea

Biały stół to element wyposażenia, który zdobi nie tylko jadalnie, ale także modernistyczne salony. Klasyczna i ponadczasowa barwa wzorowo komponuje się z różnymi odcieniami. Właśnie dlatego wybór krzesła do białego stołu może przyprawiać o niemały zawrót głowy. Poniżej prezentujemy nasze pomysły na efektowne kompozycje z meblem tego typu w roli głównej.

Krzesła do białego stołu – jak wybrać idealne?

Na pytanie, jakie krzesła do białego stołu są najlepsze, odpowiedź okazuje się złożona. Pierwszym czynnikiem jest styl, w jakim wykonany jest mebel z blatem. Minimalistyczna konstrukcja daje nam najwięcej możliwości, gdyż komponuje się doskonale zarówno z prostymi, jak i silnie dekoracyjnymi dodatkami. Warto jednak zauważyć, że istnieje pewien trend aranżacyjny, w ramach którego mieszanie różnych, często pozornie sprzecznych estetyk, jest jak najbardziej pożądane. Mowa oczywiście o eklektyzmie.

Biały stół w stylu vintage i nowoczesne siedziska? Chociaż brzmi to niecodziennie, to okazuje się, że w praktyce może dawać zaskakująco ciekawe efekty! Wygląd to jednak nie wszystko. Meble powinny być estetyczne, ale w przypadku siedziska ważne jest również, aby zapewniały odpowiedni komfort w trakcie użytkowania. Nawet najpiękniejsze i najefektowniejsze krzesło może okazać się nietrafionym zakupem, jeśli w czasie uroczystej kolacji będzie powodować dyskomfort (np. płynący z nieodpowiedniego ukształtowania oparcia).

Poszukując krzeseł do białego stołu, pamiętajmy zatem, że docelowy wybór powinien stanowić kompromis pomiędzy tym, co piękne, a funkcjonalne. Poniżej prezentujemy 5 wartych uwagi pomysłów, które mogą ułatwić proces decyzyjny.

Klasyczne czarne krzesła i efektowny kontrast

Biały stół z czarnymi krzesłami
Biały stół z czarnymi krzesłami – zdj. Spacejoy / unsplash.com

Przyciągający spojrzenia kontrast? Z białym stołem o prostej formie idealnie skomponują się czarne krzesła. Połączenie czerni i bieli to kwintesencja elegancji i dobrego smaku. Kontrastowe zestawienie kolorystyczne to jednak opcja dla osób, które nie boją się odważnych akcentów. Tak wyrazista kompozycja silnie skupia uwagę i przyciąga spojrzenia. Sprawdzi się doskonale w modernistycznej jadalni bazującej na monochromatycznej kolorystyce. Dobrym tłem może okazać się również industrialny salon zdominowanych przez dodatki w szkle i metalu. Proste w swej formie krzesło, wykonane na przykład z lakierowanego drewna, warto zastąpić wariantem tapicerowanym. Dodatek w postaci poduszki pokrytej ekoskórą doda całości nieco szyku i elegancji oraz wpłynie pozytywnie na walory użytkowe siedziska.

Białe krzesła w stylu skandynawskim – ponadczasowa klasyka

Biały stół i białe krzesła w stylu skandynawskim
Biały stół i białe krzesła w stylu skandynawskim – zdj. Jake Goossen / unsplash.com

Kolejna propozycja aranżacyjna stanowi przeciwieństwo do przedstawionej nieco wcześniej. O ile w przypadku pierwszej rekomendowaliśmy wyrazisty kontrast, tak teraz proponujemy kompozycję jednobarwną. Biały stół i krzesła w tym samym kolorze z pewnością przemówią do osób, które mają ochotę na ponadczasową klasykę. Zestawienie mebli w tym samym odcieniu to bezpieczna opcja, którą docenią osoby niemające zdolności aranżacyjnych. W sklepach z łatwością znajdziemy komplety składające się ze stołu i krzeseł utrzymanych w tym samym stylu. Skandynawski minimalizm i biel to mix zdecydowanie warty uwagi. Proste formy i klasyczna barwa – zestaw tego typu sprawdzi się doskonale zarówno w nowoczesnych jadalniach, jak i klasycznych salonach.

Krzesła welurowe– kwintesencja wygody i piękna

Biały stół i szare krzesła welurowe
Biały stół i szare krzesła welurowe – zdj. Spacejoy / unsplash.com

Krzesła welurowe szare to pozycja będąca niejako kompromisem dla przedstawionych powyżej propozycji. Szarość, bez względu na odcień, doskonale zgrywa się z ponadczasową bielą. Akcent w postaci miękkiej w dotyku welurowej tkaniny dodaje całej kompozycji wrażenia luksusu i elegancji. Ogromną zaletą krzeseł tapicerowanych są nie tylko walory estetyczne, ale i funkcjonalne. Siedzisko i oparcie wzbogacone o pokryte charakterystyczną tkaniną wypełnienie zapewnia wysoki poziom komfortu. Jest to zatem propozycja wprost doskonała dla osób, które chcą wprowadzić do swojego domu element szykowny, ale zarazem niezwykle funkcjonalny.

W zgodzie z trendami – tapicerowane krzesła o odcieniu butelkowej zieleni

Jakie krzesła do białego stołu
Biały stół i welurowe krzesła w kolorze butelkowej zieleni – zdj. Spacejoy / unsplash.com

Butelkowa zieleń to hit ostatnich sezonów. Z chęcią wprowadzamy ją do różnych przestrzeni w naszych domach. Zestawienie białego stołu z tapicerowanymi krzesłami przyciąga spojrzenia i wnosi do wnętrza powiew świeżości i najnowszych trendów. Kompozycję tego typu polecamy w szczególności do modernistycznych jadalni, w których królują jasne dodatki. Soczysta barwa siedziska doda całemu wnętrzu wyrazu. Takie zestawienie ożywi nawet najbardziej monotonne wnętrze!

Eklektyczne piękno – propozycja dla odważnych

Biały stół otoczony najróżniejszymi krzesłami – zróżnicowanymi zarówno pod względem kształtów, stylów, jak i kolorów? Eklektyzm to bogactwo nieograniczonych możliwości aranżacyjnych. Jest ceniony szczególnie przez osoby, które lubią kreatywność i nieszablonowe akcenty. Jeśli zatem nasze otoczenie wydaje się nieco monotonne, to tak wyrazista kompozycja może okazać się strzałem w dziesiątkę. Do jej wykonania niezbędny będzie oczywiście stół – forma nie ma większego znaczenia, chociaż naszym zdaniem opcją wartą uwagi jest model o finezyjnie wykończonych nóżkach, przywodzących na myśl estetykę vintage. Biały mebel o lekko zdobionej konstrukcji należy otoczyć dowolnymi krzesłami – każde siedzisko może być inne! W tak powstałym, pozornym chaosie, tkwi piękno i niezwykły urok. Zdecydowanie jest to jednak propozycja dla osób, które nie boją się wyzwań.

Zdj. główne: Spacejoy/unsplash.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.