Zastawa stołowa: klasyczna czy nowoczesna – jaką wybrać?

Tak naprawdę żaden obiad, zwłaszcza jeśli ma być w większym gronie i bardziej elegancki, nie może się odbyć bez obecności odpowiedniej zastawy stołowej. Chodzi o to, że jeśli wszystko będzie się razem pięknie prezentowało, to taki stół będzie wręcz zachęcał do tego, aby przy nim usiąść i skosztować tego, co przygotowali dla nas gospodarze. To też oznacza, że powinniśmy poświęcić trochę czasu na to, aby dokładnie się zastanowić czy wolimy zastawę stołową klasyczną czy nowoczesną. Jaka ma być duża, jaki ma mieć kolor i kształt, i czego tak konkretnie od niej oczekujemy. Wówczas najłatwiej będzie nam znaleźć takie propozycje, które będą w stanie spełnić nasze oczekiwania.

Zastawa stołowa – klasyczna pasuje zawsze i wszędzie

Jeżeli decydujemy się na klasyczną zastawę, to przede wszystkim musimy pamiętać, że będzie ona biała. Albo gładka, albo z bardzo delikatnymi zdobieniami, jednak takimi, które praktycznie w ogóle nie będą się rzucały w oczy.

Taka zastawa stołowa idealnie będzie pasowała na każdą uroczystość i święta, a jeśli będziemy chcieli trochę ożywić stół, to wówczas warto zainwestować w kolorowe obrusy, na których taka zastawa będzie jeszcze lepiej widoczna. Oczywiście musimy się tutaj też zastanowić na ile ma być ona osób, tak abyśmy mieli pewność, że przyjmując nawet większą liczbę gości, wszyscy będą mogli korzystać z takiej samej zastawy stołowej.Jak to nowoczesna zastawa?

Jeżeli zastanawiamy się nad nowoczesną zastawą stołową, to warto wiedzieć, że może ona mieć różne kolory: czarna, szara czy zielona nikogo nie będzie dziwiła, jeśli tylko dobierzemy do niej odpowiednie dodatki. Z pewnością taka zastawa stołowa ożywi nasz stół, a to oznacza, że wówczas powinniśmy dopilnować, aby obrus który się na nim znajdzie był biały i gładki. Co więcej, o ile klasyczna zastawa stołowa zazwyczaj jest okrągła, o tyle w tej nowoczesnej niejednokrotnie proponowane są nam talerze kwadratowe, co również powoduje, że stół prezentuje się bardzo nowocześnie, ale jednocześnie również elegancko. Oczywiście, jeśli kupujemy zastawę stołową to chcemy, żeby towarzyszyła nam ona przez wiele lat. Dlatego warto wybierać te wykonane z mocnych materiałów, a dodatkowo warto zwrócić uwagę czy taką zastawę stołową można myć w zmywarce.

Czasami okazuje się, że jest to niemożliwe, bo mogłoby wówczas dojść do zniszczenia zdobień.