Jak przechowywać pokrywki od garnków – 10 genialnych sposobów

Im mniej mamy miejsca, tym bardziej staramy się je wykorzystać w maksymalny sposób. Chodzi o to, żeby z jednej strony jak najwięcej pomieścić, ale z drugiej, żeby cały czas zachować ład i porządek, zwłaszcza jeśli chodzi o szafki kuchenne i wszystko co się w nich znajduje. Niestety, zazwyczaj największy problem jest z utrzymaniem porządku tam, gdzie znajdują się mniejsze, luźne rzeczy. Jeśli więc nie wiemy, jak sprytnie przechowywać pokrywki od garnków, to czas abyśmy poznali kilka sposobów na rozwiązanie tego problemu.

Jak przechowywać pokrywki – najprostsze rozwiązania

Zazwyczaj najlepsze są te rozwiązania, które są najprostsze. Dlatego jeśli chcemy w mądry i wygodny sposób przechowywać pokrywki do garnków, to warto je powiesić na wewnętrznej stronie drzwi od szafki. Pierwszym sposobem może być przymocowanie do szafki haczyków na ręczniki, na równej wysokości, zwróconych do siebie, a następnie zaczepienie o nie pokrywkami. Jeśli nie chcemy tracić czasu na bawienie się z pojedynczymi haczykami, to możemy kupić specjalny wieszak na pokrywki, ale wówczas trzeba będzie go przymocować do bocznej strony szafki, co może trochę zmniejszyć górne półki.

Jeśli nadal będziemy chcieli powiesić pokrywki na drzwiach, to można wykorzystać wieszaki na ręczniki, które zamontujemy jeden pod drugim i na nich zawiesimy pokrywki o uchwyt. A jeśli nie chcemy nic przyczepiać do drzwi to możemy zainwestować w plastikowy pojemnik. Zajmie trochę miejsca na półce, ale wszystkie pokrywki będą włożone razem.Inne sposoby na pokrywki w kuchni

Warto się rozejrzeć po kuchni, czy nie mamy jakiegoś naturalnego miejsca na pokrywki.

Może schowamy je do szuflady i za pomocą pręta przytrzymamy w jednym miejscu? A może jest szansa, abyśmy nad głęboką szufladą zamontowali płytką szufladę, idealną dla pokrywek? Mamy trochę miejsca pod blatem, albo pod szafkami? Możemy do nich przyczepić haczyki i powiesić na nich pokrywki, pod warunkiem, że mają uchwyty w kształcie ucha. Inną opcją jest jeszcze wykorzystanie suszarki do naczyń, albo starego stojaka na płyty. Tam również można włożyć pokrywki i wszystkie będą się świetnie trzymały w jednym miejscu. Jeżeli denerwuje nas, że pokrywki od garnków przesuwają nam się po szafce i niejednokrotnie z niej wypadają, to możemy próbować wykorzystać haczyki, wieszaki, pojemniki czy stojaki z przegródkami, aby spróbować je wszystkie ładnie ułożyć i trzymać wszystkie razem.