Przydatne gadżety do robienia domowych lodów

Coraz większą popularnością cieszą się domowe lody. Łatwo je przygotować, można je zrobić w dosłownie kilka minut, a do tego wszystkiego wiemy jakie składniki zostały w nich wykorzystane, więc takie lody mogą być naprawdę zdrowe. Jednak żeby je przygotować, warto się wcześniej zaopatrzyć w kilka przydatnych gadżetów, które sprawią, że zrobienie takich lodów będzie prostsze i przyjemniejsze. W sklepach jest wiele różnych propozycji, dlatego warto rozważyć, która z nich będzie miała największą szansę na to, aby sprawdzić się właśnie u nas.

Domowe lody – przede wszystkim foremka

Jeżeli chcemy przygotować domowe lody, to przede wszystkim musimy mieć specjalne foremki, które będziemy mogli włożyć do zamrażarki, aby się odpowiednio ściągnęły.

Możemy więc kupić długie, podłużne tuby, w które wlejemy przygotowaną przez siebie masę lodową, a następnie będziemy mogli ją jeść jak lizaka, wysuwając ją po kawałki z takiej foremki. Jeśli jednak chcemy zrobić lody na patyku, to warto się przyjrzeć różnym foremkom, które zalewamy masą i w które wbijamy od spodu patyk. Mogą one być pionowe, ale mogą być poziome i zamykane drugą częścią. Możliwości jest tutaj sporo, więc warto sprawdzić, co będzie dla nas wygodniejsze i co będzie zajmowało mniej miejsca w naszej zamrażarce.

Domowe lody – Nie musi być nudno

Jeśli nie chcemy, aby podawane przez nas lody były nudne, to warto się zastanowić nad zrobieniem lodowych kanapek.

One również nie są trudne do wykonania, a dzięki specjalnym akcesoriom do wykrawania, będziemy mogli im nadać niesamowite kształty, dzięki czemu będą się prezentowały jeszcze ciekawiej, a co za tym idzie wszyscy będą chętniej po nie sięgali. A co jeśli lubimy lody, ale najbardziej takie z polewą czekoladową i posypką? Wówczas możemy kupić specjalny pojemnik, w którym będziemy rozpuszczać czekoladę w gorącej kąpieli, a następnie będziemy mogli w niej zanurzać nasze lody. Oczywiście wówczas nic nie stoi na przeszkodzie, aby mogły być one posypane różnymi dekoracjami. Takich foremek do lodów jest sporo. Mogą one być plastikowe albo silikonowe, jak również mogą nam oferować zróżnicowane kształty.

Najważniejsze w tym wszystkim jest to, abyśmy rozważyli różne możliwości i zastanowili się, co najbardziej nam odpowiada. Co więcej, takie akcesoria do domowych lodów nie są drogie, a więc nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy zaopatrzyli się w więcej sztuk.