W czym podawać herbatę gościom? – sposoby podawania herbaty

Herbatę pijemy codziennie, a niejednokrotnie nawet po kilka razy każdego dnia. Prawda jest taka, że stała się ona dla nas tak powszechnym trunkiem, że nawet nie zwracamy uwagi na to, w jaki sposób podajemy ją naszym gościom. A przecież to w jaki sposób serwujemy im herbatę jest ważne, bo w pewien sposób pokazuje również nasz stosunek do nich. Warto więc poznać podstawowe zasady savoir vivre dotyczące prawidłowego podawania herbaty.

Niech wybierze gość

Przede wszystkim, zawsze warto dopilnować, aby to gość samodzielnie wybrał herbatę, którą ma ochotę wypić.

Oczywiście jeśli mamy większą ilość gatunków do wyboru, to może się okazać, że nie będziemy w stanie ich wszystkich wymienić, a i gość nie będzie się czuł komfortowo przy takiej wyliczance. Dlatego warto zaopatrzyć się w specjalne pudełko do przechowywania herbaty, w którym będziemy mieli ułożone różne rodzaje herbat, tak aby zaproszona przez nas osoba sama mogła wybrać tą, którą chce mieć podaną. Co więcej, są ludzie którzy lubią bardzo mocną herbatę i tacy, którzy wolą słabszą. Dlatego najlepiej zrobimy jeśli podamy wrzątek, a na talerzyku obok będzie znajdowała się saszetka z herbatą, wówczas nasz gość sam będzie mógł zdecydować, jak mocny ma być jego napój. Jeśli podajemy herbatę ekspresową, to warto zadbać o to, aby obok znalazł się talerzyk, na którym będzie można położyć saszetkę po zaparzeniu herbaty.w czym podawać herbatę gościom?

Uwielbiamy pić herbatę z dużych i ciężkich kubków? Nikt nam tego nie zabroni, jednak pamiętajmy, aby gościom przygotowywać herbatę w delikatnych filiżankach. Jeśli będą się one rozszerzały ku górze, to bardziej będzie czuć jej aromat. Warto tutaj dopilnować, aby razem z filiżanką został podany spodek, na którym będzie ona postawiona, jak i łyżeczka.

Jeśli dopilnujemy, aby herbata była podana w odpowiedni sposób i w odpowiednim naczyniu, to z pewnością nasi goście poczują, że są dla nas ważni i że przykładamy się do tego, co robimy. Warto poznać podstawowe zasady podawania herbaty, tym bardziej, że pijemy jej dużo i to każdego dnia.

Jeśli będziemy wiedzieć, jak to robić w prawidłowy sposób, to mniej będziemy się denerwować, gdy ktoś będzie miał nas odwiedzić. A jeśli zadbamy to, aby mieć różne rodzaje herbat, to łatwiej będzie nam trafić w gusta naszych gości.