Jaki koc jest najlepszy? Wybieramy pledy, koce i otulacze.

Są takie dni w ciągu roku, które nie zachęcają do żadnej aktywności. Wręcz przeciwnie, najchętniej byśmy weszli pod koc, z książką i kubkiem gorącej herbaty w ręku i udawali, że nas nie ma. Ale nawet latem w niektóre wieczory może się okazać, że przydałby się jakiś koc, który pozwoliłby nam okryć chociaż nogi.

Ale jaki koc, pled czy otulacz powinniśmy wybrać, aby mieć pewność, że spełni on swoje zadanie i że zawsze chętnie będziemy po niego sięgać, jeśli tylko stwierdzimy, że jest nam chłodno?

Koce – z jakiego materiału

Zanim przejdziemy do zakupu odpowiedniego koca, powinniśmy sprawdzić z czego może być on wykonany. Do wyboru mamy koce kaszmirowe, które dają świetną ochronę termiczną, ale niestety wielu może odstraszać ich dość wysoka cena. Proponowane nam będą również te z akrylu i poliestru, które są ciepłe i tańsze, więc może się okazać, że to właśnie one będą dla nas strzałem w dziesiątkę.

Dużym powodzeniem cieszą się również koce polarowe. Są one ciepłe, z przyjemnego materiału, miękkie w dotyku, a do tego lekkie i nie zabierają wiele miejsca.

Coś do otulenia?

Szukamy czegoś, czym moglibyśmy się otulić i jednocześnie mielibyśmy pewność, że nie będziemy nigdzie odkryci, że nigdzie nie będzie nam wiało po plecach tylko dlatego, że nie dość dokładnie się okryliśmy? Warto wówczas popatrzeć na specjalne otulacze, które posiadają rękawy.

To oznacza, że możemy się nimi wygodnie okryć, jednocześnie mając ręce wolne, aby trzymać kubek z herbatą czy książkę. A ponieważ są one dość sporych rozmiarów i nakładamy je na siebie trochę jak bluzę, tylko że od przodu, to możemy być pewni, że będziemy nimi szczelnie okryci i będzie nam naprawdę ciepło.

Ważny jest też wygląd

Oczywiście bez względu na to, czy decydujemy się na otulacz, koc czy pled, ważny jest materiał z którego są one wykonane i ich cena.

Jednak warto również popatrzeć na ich kolory i wzory, tak aby były one miłe dla oka, a jeśli dobrze je wybierzemy, to może się okazać, że będą też pasowały do wystroju naszych wnętrz. Takie okrycia mają być funkcjonalne, ale przy okazji również ładne. Trzeba zobaczyć jakie mamy tutaj propozycje, tak aby mieć pewność, że wybierzemy dla siebie to, co spełni nasze oczekiwania.

Takie koce wcale nie muszą być drogie, aby były ciepłe i przyjemne w dotyku. Wystarczy się tylko dobrze przyjrzeć różnym propozycjom.